עמוד ענן

וה' הולך לפניהם יומם בעמוד ענן לנחותם הדרך ולילה בעמוד אש להאיר להם... ויסע מלאך האלקים ההולך לפני מחנה ישראל וילך מאחריהם, ויסע עמוד הענן מפניהם ויעמוד.

(שמות פרק יג’ פסוק כא’)

כל המידע התורשתי הדרוש לבניית החיים אצל כל האורגניזמים החיים מוצפן במולקולת DNA ורצף ייחודי. ה-DNA מושווה, לעיתים תכופות, למערכת תוכניות אדריכליות מכיוון שהוא כולל את כל ההוראות הנחוצות לבניית רכיבי החיים. בחרנו לעסוק בו, בזכרון ובידע האצור בתוכו. אנו עושים זאת דרך ״עמוד ענן״ הבנוי מרסיסי זכרונות.

עמוד ענן הוא הסמן לזיכרון קולקטיבי ומנהיגות טובה המוליכה את הציבור לדרך נכונה, ישרה וטובה. בעבר בהווה ובעתיד הוא מראה לנו את הדרך, הוא גם סמל אחר של עוצמה ושינוי מצב - הזדמנות לשמר את הידע ולהשתמש בו לטוב המשותף.

מושגים מהעתיד

הוא תחום של מחקר ופיתוח יישומי, המשתמש בידע ביולוגי לפיתוח טכנולוגיות. פיתוחים ביוטכנולוגיים מנצלים את תהליכי החיים במערכות ביולוגיות לצורך ייצור מוצרים בתחומי התעשייה, הרפואה, החקלאות והקוסמטיקה לרווחת האדם

הדנ"א הן מולקולות שנמצאות בתאים עצמם ומכילות קוד, או מידע שמאוחסן בתאי הגוף ומפרט לגבי התכונות השונות של היצור החי. הדי אן איי קובע, לא לבדו וחשוב לזכור זאת, אם נהיה נמוכים או גבוהים, כיצד ניראה, מה יהיה צבע השיער שלנו, צבע העיניים בבגרותנו ועוד.

מדע בדיוני הוא סוגה ספרותית רחבה הכלולה בסוגת העל "ספרות ספקולטיבית", העוסקת לרוב בתיאור עלילות עתידיות בדיוניות באמצעות פיתוח של רעיונות ומגמות קיימים בתחומי המדע, הטכנולוגיה, הכלכלה והאמנות ו השערה מציאותית על אירועים עתידיים אפשריים, המבוססת בצורה מוצקה על ידע והכרה של העולם האמיתי, עבר והווה, ותוך הבנה של הטבע וחשיבות השיטה המדעית

אומנות הדיבור עם צמחים ועצים, המשפיעה באופן ישיר על צמיחתם וגדילתם

מכונה המאפשרת מסע בזמן וליקומים מקבילים המתבססת על תאורית הסופרפוזיציה הקוונטית.

סופר פוד המספק את כל צרכי המזון הבסיסיים המורכב מזרעי אוואזה הבאים ממטבל אתיופי מסורתי, גוג'י ברי וזרעי צ'יהמיונז.

בעקבות הניתוק החברתי כתוצאה מההשפעות השליליות של המדיות החברתית, ישראל יזמה צעד ראשון בחיזוק החיבור החברתי בין אנשים בהעולם והמציאה את ההולי קול. ההולי קול הינה המצאה טכנולוגית חדשה שבעזרתה אנשים רחוקים יכולים לנהל שיחה הולוגרפית ולתקשר באופן ישיר כאילו שהם יושבים יחדיו.

בשנת 2043 אחרי מלחמת האזרחים ב 2037 הוקם פארק אשנר המסמל את החירות ואחדות של כל האזרחים והעמים. המייחד את הפארק זה המוזיאון שבו, המשמר את תהליך התפתחות העמים מבחינה היסטורית ואמנותית. הפארק תוכנן על ידי 4 האדריכלים שלקחו חלק גדול בקידום איחוד העמים בארץ ונקרא על שמותיהם "אשנר".

להצעה והוספת מושג משלך

אם יש לך רעיון למושג עתידי חדש נשמח לשמוע ולהוסיף אותו למאגר...

שיתוף

מלאו את הטופס ונחזור אליך בהקדם

יצירת קשר

שעות פעילות

SUN - TUE 09:00 - 18:00 | FRA 09:00 - 12:00

Company

get started

גלילה לראש העמוד

תודה על הרשמתך, ניצור קשר בקרוב

להזמנת סדנא או סתם ליצירת קשר